תחזוקת הגריל בחורף

לא על הבצל לבדו – תחזוקה נכונה של הגריל

אחד הכלים החשובים למנגליסט הישראלי המצוי הוא הבצל החצוי, קערית השמן והמזלג שאיתו מתפעלים את הבצל. מבחינת רוב מי שאי פעם עמד מול גריל – ככה מנקים. וזה נכון שהבצל החצוי הוא אחלה כלי, הוא מגרד מעל הגריל שאריות, משמן אותו ונותן טעם בצלי נחמד לכל העניין, אבל כשזה נוגע לתחזוקה אמיתית לגריל גז, כזאת שתשמור על הגריל שלכם, תגרום לו להאריך ימים ותבטיח כי האחריות על המכשיר נשמרת – יש עוד כמה כללים שאסור לשכוח.

אז מתי מנקים?

בדיוק כמו בכל ניקיון אחר, עדיף לנקות לאחר סיום ההכנה ולא להמתין עם זה. בדיוק כשם שאוכל שומני מצטבר על דפנות הסיר שלא רצינו לרחוץ באותו הרגע, והופך את ניקיון הסיר לסיוט ביום שלמחרת, כך גם רשת הגריל תהיה קלה יותר לניקיון באותו היום. לאחר סיום ההכנה, במיוחד אם הכנתם נתחים עם מרינדות שונות ודביקות (הכוללות דבש או סילאן) הפעילו את הגריל עם מכסה סגור לכמה דקות, בכדי להבטיח שכל השאריות נשרפות כליל, ורק לאחר מכן תתחילו את עבודת הניקיון. זכרו להמתין עד שהרשת קרה מספיק למגע ואז תנקו אותה. כמובן שטרם הניקוי יש לנתק את אספקת הגז ולבדוק שאף חלק בגריל לא חם למגע. על מנת לשמור על תקינות הגריל גם בזמן שלא משתמשים בו, מומלץ מאד לרכוש כיסוי יעודי לגריל שלכם, ולכסות אותו בכל עת שהוא אינו בשימוש, במיוחד בחורף, אך גם בקיץ כאשר הגריל מתחת לשמש קופחת.

איך מנקים?

ישנם כמה שלבים, פשוטים מאד, לניקוי ותחזוקת הגריל. מתחילים בשימוש במברשת ניקוי ייעודית, במים חמים ובמעט סבון. יש להסיר את רשת הצלייה, לקרצף את הרשת עד שהיא נקייה לגמרי, לקרצף את כל חלקי משטח הצלייה, ובעזרת כלי נוח כמו מרית או שפכטל, לגרד שאריות מתוך חלל הגריל עצמו. לאחר מכן קחו מטלית ספוגה במי סבון, והעבירו אותה על כל החלקים החיצונים של הגריל – הידיות, הכפתורים והמכסה החיצוני. לאחר שסיימתם לנקות, החזירו את כל החלקים למקום, חברו בחזרה את חיבור הגז ושמנו היטב את הרשת עם מברשת או מטלית ספוגה בשמן. הפעילו את הגריל לכמה דקות בעוצמה חזקה, ואל תבהלו אם יוצא עשן – זה רק שאריות של מים שמתאדות. השמן אתו שימנתם את הרשת ידבק למשטח בזכות החום בגריל וישמור על הרשת בצורה טובה יותר לשימוש הבא.

מברשת ניקוי איכותית Balko

איך האחריות קשורה לתחזוק?

תחזוקה איננה רק עניין של ניקיון. למשל, כפי שציינו, כיסוי המנגל בכל עת שהוא אינו בשימוש, גם ישמור עליו לאורך זמן רב יותר. כמו כן, פעם בשנה מומלץ להביא איש מקצוע מטעם חברת הגז שלכם, על מנת שיבדוק שחיבורי הגז תקינים ושאין שום דליפה. חשוב לזכור כי רוב הגרילים מגיעים עם אחריות, אשר מותנית בשימוש נכון, ניקיון ותחזוקה של הגריל. תחזוקה לא ראויה, או העדר תחזוקה, יגרום לביטול האחריות על הגריל, וחבל.                                                                                         

האחריות על הגריל משתנה ממותג למותג. על גרילי Char-Broil תינתן אחריות של 5 שנים על המבערים ותיבת הגריל, ושנתיים של שאר החלקים. על גרילי Coleman יש 25 שנים אחריות על המבערים, 5 שנים על תיבת הגריל, ושנתיים על שאר החלקים. על גרילי Grand-Hall  ו- Broil-King תינתן אחריות של 5 שנים על כל החלקים. ועל גרילי Napoleon יש אחריות לכל החיים על גוף הגריל, ו-10 שנים אחריות על המבערים.

כיסוי לגריל גז 3+4 מבערים COLEMAN

ומה לא לשכוח?

בפנים המכשיר מומלץ שלא להשתמש בשום חומר ניקוי מלבד מים וסבון, וגם אז – לא לשפוך מים ישירות אל תוך המכשיר לעולם, אלא לעבוד רק עם מטלית לחה, כאשר הגז כבוי ומנותק. על המכסה החיצוני תוכלו להשתמש בחומר ייעודי לניקוי נירוסטה על מנת להשיג מראה מבריק. אם עברה תקופה ארוכה, מעל חודש, בה לא השתמשתם בגריל, עליכם לאוורר אותו. הסירו ממנו את הכיסוי, פתחו את המכסה ותנו לו לעמוד באוויר ובשמש, על מנת למנוע התפתחויות של עובש, במיוחד בתקופה בה יורד גשם על הגריל המכוסה. לבסוף, אנחנו יודעים שאתם כבר יודעים את זה אבל חייבים להגיד בכל מקרה – לא לקרב ילדים לגריל, גם לא כשהוא כבוי או מנותק. שמרו על עצמכם, ושיהיה נקי, מתוחזק וטעים!

 

כתוב חוות דעת

Be the first to review “תחזוקת הגריל בחורף”בא לכם לפנק? עשרת המתנות המומלצות באתרהגרילים המומלצים באתרהאביזרים המומלצים באתר