רשתות צלייה לגריל גז

רשתות צלייה – החלק הכי חשוב בגריל שלכם!

ברזל יצוק או נירוסטה? מצופה או לא מצופה? איזו רשת הכי טובה? והאם בכלל אפשר לוותר על הרשת בגריל הגז? המדריך המלא לרשתות צלייה, לפניכם!

אם אתם בדיוק מתכננים לרכוש גריל גז חדש, כנראה ששמעתם המון ביטויים מכל מקום – כמה מבערים, כמה BTU, איזו חברה הכי טובה ועוד, ורוב הסיכויים שגם שמעתם מילה או שתיים על רשת הצלייה ולא לגמרי הבנתם כמה הרשת חשובה לעניין. אז תנו לנו להדגיש – הרשת מאד מאד חשובה לתוצאה טובה. הרשת היא זו שלמעשה תאפשר לכל המרכיבים האחרים בגריל לעבוד כמו שצריך; היא מוליכה את החום בצורה הטובה ביותר, היא תמנע התלקחות מיותרת של שומנים, היא תכריע כמה זמן הגריל שלכם יחיה ויתפקד בצורה טובה. בקיצור – היא חשובה.

 

רשת יציקת ברזל

רשת ברזל יצוק היא הרשת הנפוצה יותר כיום בגרילים איכותיים. היא רשת כבדה ומאסיבית, ובמקרה הזה, ככל שהיא יותר כבדה – ככה יותר טוב. בניגוד לגריל פחמים, בו הפחמים הם אלה שמפיצים את החום, בגריל גז, רשת הצלייה אחראית לפיזור החום, ולכן, ככל שהרשת אוגרת חום בצורה טובה יותר, כך הבשר נצלה בצורה אחידה ואיכותית יותר, ופיזור החום יותר שווה. בנוסף, רשת מברזל יצוק היא רשת עמידה מאד שמחזיקה מעמד לשנים רבות. החסרון העיקרי ברשת כזאת הוא הקושי בלנקות אותה, בהשוואה לרשתות אחרות, וגם נטייתה להחליד במהירות רבה יותר מרשתות אחרות. על מנת להימנע מחלודה, מומלץ לשמן את המשטח טוב לפני ואחרי השימוש, ולהדליק את הגריל כדי לוודא שהשמן מתפשט היטב על כל המשטח.

 

רשת צליה EVEN HEAT של Coleman

 רשת מצופה מול רשת לא מצופה

בעבר היו מצפים את הרשת בציפוי פורצלן, על מנת להימנע מחלודה. עם השנים הפסיקו לייצר את הרשת עם הציפוי מסיבה בריאותית. כיום מייצרים את הרשתות בליטושים ובהברקות מיוחדות, על מנת לשמור על צורתם המקורית ולגרום לכך שיהיו חלקות מספיק, וקלות לניקוי ולתחזוק.

 

רשת נירוסטה

רשתות נירוסטה הן גם בחירה פופולריות ויש שיאמרו שאפילו נחשבות לרשתות פרמיום אל מול רשתות ברזל יצוק, כמובן עם תלות באיכותן ובחברה המייצרת. רשתות הנירוסטה קלות יותר בעיקר בשל התחזוקה והניקיון. אם את רשתות הברזל היצוק צריך לנקות, לשמר, לשמן ולהזהר מפני חלודה, הרי שעם הנירוסטה אין בעיה כזאת. הניקוי קל ופשוט, והעמידות גבוהה (רוב הסיכויים שרשת נירוסטה תחזיק לכם יותר זמן מהגריל עצמו!), ללא סכנה מחלודה. החסרון הוא, כפי שבטח הספקתם להבין – הולכת החום. רשת הנירוסטה מסוגלת לאגור בתוכה פחות חום מרשתות הברזל היצוק ולפזר אותו בצורה פחות אחידה.

 

Broil King Regal 490 – רשת צלייה מנירוסטה

רשתות ייחודיות

בשוק קיימות רשתות מכל הסוגים, אשר מצוידות בטכנולוגיות ייחודיות לשיפור הבשר. רשת אחת כזו היא רשת בטכנולוגית InfraRed של חברת Char Broil. מדובר ברשת בעלת טכנולוגיית פיזור חום אחידה במיוחד, ללא התלקחויות של אש, ואוכל שיוצא 50% יותר עסיסי מאשר ברשתות אחרות! רשת נוספת עם טכנולוגיה דומה היא InteGrill של חברת GrandHall, שנותנת צלייה עוצמתית, מבלי לצרוך הרבה גז ושומרת על עסיסיות הבשר. באותה צורת פועלת גם רשת בטכנולוגית Even Heat של חברת Colemanהבנויה בצורה צפופה מאוד. הרשת שומרת חום, ומפזרת אותו באופן שווה על גבי כל משטח הצלייה. הרשתות הדו צדדיות המיוחדות של חברת Broil King שאוגרות את השומנים, ושומרות על החום לאורך זמן. עוד רשת מיוחדת היא הרשת של המותג היוקרתי הידוע Napoleon. מדובר ברשת בעלת עיצוב גלי, אשר מונעת מהבשר להדבק לרשת במהלך הצלייה!

חידוש רשת קיימת

אם הרשת הקיימת של הגריל שלכם כבר לא ממש עושה את העבודה, ואתם שוקלים להחליף את הגריל, דעו שניתן לחדש את הרשת הקיימת, מבלי להכנס להוצאות מיותרות של רכישת גריל חדש. אביזר ייחודי שנקרא grillgrates, הוא למעשה רשת צלייה נוספת שמתלבשת על הרשת הקיימת. בזכות מבנה הרשת, והחורים לצלייה, היא אוגרת ומפזרת את החום בגריל הקיים בצורה אחידה יותר, ונותנת לכם עוד כמה שנים טובות עם הגריל הישן. אגב, אם תהיתם אם ניתן לצלות בלי רשת בכלל, אז התשובה היא – בערך. לא באמת אפשר לצלות בלי רשת, אך ניתן לבחור בפלנצ'ה, שמתלבשת ישירות על הגריל, ומהווה מעין תחליף לרשת. רוב הפלנצ'ות מציעות פיזור חום נהדר וצלייה עסיסית ומושלמת של כל מזון!

פלנצ'ה דו צדדית לגריל – צד פסים וצד חלק

כתוב חוות דעת

Be the first to review “רשתות צלייה לגריל גז”בא לכם לפנק? עשרת המתנות המומלצות באתרהגרילים המומלצים באתרהאביזרים המומלצים באתר