כיסוי לגריל גז – איך בוחרים, היכן רוכשים

איך לבחור כיסוי לגריל גז ולמתקני אאוטדור אחרים

גריל הגז, המעשנה, גריל הפחמים, מטבח החוץ הנאה שהחלטנו להקים בחצר, כולם מתקנים המיועדים להיות מוצבים באזור פתוח ולשמש אותנו מדי פעם בפעם.
כדי שמתקנים כאלה, שגם עלו לנו לא מעט כסף, יאריכו ימים ונוכל להינות מהם שוב ושוב מוכרחים להפעיל אותם נכון ולתחזק אותם כראוי. חשוב להצטייד באביזרים איכותיים שלא פוגעים במתקן (מברשות ניקוי שלא שורטות למשל), לנקות בגמר השימוש, להתייחס ברצינות המתבקשת לשמירה על תקינות מערכת הגז (בגריל גז), להשתמש בפחמים איכותיים (בגריל פחמים), בשבבי עץ מעולים (למעשנות) ובאופן כללי להפוך את השמירה על מתקני האאוטדור שלנו לחלק מהחוויה.

ככל שהדבר נוגע לשמירה על מתקני אאוטדור, אחד העזרים המרכזיים הוא כיסוי המגן על גריל הגז, המעשנה או גריל הפחמים מפני פגעי מזג האוויר. יש כמובן גם כיסויים עבור מטבחי חוץ.
אספנו עבורכם מידע אודות כיסויים למתקני אאוטדור, תכונות אופייניות שכדאי להכיר, למה אפילו כיסוי לגריל גז נמכר בדרך כלל בנפרד (ולא מגיע עם הגריל עצמו), איך תדעו איזה כיסוי הוא הכי מתאים עבורכם ועוד.

יש סיבות טובות לכך שהכיסוי לא מגיע עם המתקן
מכיוון שלכולנו ברורים היתרונות של כיסוי טוב למתקן האאוטדור שלנו גם אתם וודאי שואלים את עצמכם למה יצרנים מובילים כגון Char Broil, Broil King, Weber, Grandhall וקולמן לא מספקים כיסוי איכותי "קומפלט" עם כל מתקן שהם מוכרים.
זה אולי קצת מפתיע אבל דווקא העובדה שגריל גז, גריל פחמים, גריל חשמלי, מעשנה או כל מתקן אאוטדור אחר נרכשים ללא כיסוי מעידה על החשיבות שהיצרנים רואים בשמירה על המתקן באמצעות כיסוי טוב. היצרנים מצפים מאיתנו, מי שישתמשו במתקן האיכותי ויהנו ממנו, לדאוג לתחזק אותו כראוי. כל אחד חופשי לבחור כיסוי העונה באופן מיטבי על צרכיו, ישנם מתקנים המוצבים באזור מוגן, היקף השימוש במתקן עשוי להיות שונה מאוד ממקרה למקרה, יש מי שחשוב להם לשמור על קו עיצוב, יתכנו אפילו מצבים בהם בעלי המתקן מעוניינים בכיסוי בהזמנה אישית.
ממש כמו שאנחנו חופשיים לבחור אביזרים נלווים בעלי תכונות כאלה ואחרות כך גם ככל שהדבר נוגע לכיסוי, יצרנים כגון
Char Broil, Coleman, Grandhall ואחרים מציעים למכירה בנפרד כיסוי לגריל גז, לגרילים אחרים ולמעשנות, יש גם יצרנים המתמחים באביזרים וכיסויים, חברת Explore למשל.

איזה כיסוי מתאים למתקן האאוטדור שלכם
יש תכונות אופייניות שכדאי להכיר כדי לדעת לבחור נכון כיסוי לגריל גז, גריל חשמלי, גריל פחמים, מעשנה או כל מתקן אאוטדור אחר.
סוג הבד משפיע מאוד על האיכות, כיסויים איכותיים עשויים מבד קורדורה או פוליאסטר. חשוב לוודא שמדובר בחומר אטום בפני מים ועמיד בפני קרינת השמש (אלא אם המתקן ממילא עומד באזור מוצל). כיסויים רבים, בוודאי אלה הנחשבים איכותיים במיוחד,  מצויידים בפתחי אוורור כדי למנוע היווצרות רמת לחות גבוהה סביב המתקן.
עניין חשוב נוסף הוא האופן בו הכיסוי "מולבש" על המתקן, חשוב שיהיה קל להניח ולהסיר את הכיסוי ושניתן לרתום אותו כך שלא יזוז ממקומו, יחשוף חלק מן המתקן או אפילו יעוף לו ברוח דבר שבהחלט עלול לקרות במקומות בהם זרימת האוויר חופשית, מרפסת גדולה בבניין רב קומות למשל.

כדאי לקנות כיסוי לגריל, מעשנה או מטבח החצר שלכם בד בבד עם רכישת המתקן עצמו. כך תוכלו להגן על המתקן בזמן שהוא אינו בשימוש כבר מרגע ההצבה בחצר או במרפסת.
חשוב לבחור כיסוי איכותי, מבד עמיד, רצוי עם פתחי אוורור, לוודא שקל להניח ולהסיר את הכיסוי ושאפשר לקשור אותו כך שלא יוסט ממקומו או יעוף ברוח.

 

כתוב חוות דעת

Be the first to review “כיסוי לגריל גז – איך בוחרים, היכן רוכשים”בא לכם לפנק? עשרת המתנות המומלצות באתרהגרילים המומלצים באתרהאביזרים המומלצים באתר