איך לנקות גריל גז לפסח?

ניקיון פסח באלקו סטייל

ניקיתם את המטבח, הסלון, הילדים.. כמעט הכול עכשיו הגיע הזמן להפליג אל הגינה / המרפסת / הגג וליהנות מרגע אינטימי אחד על אחד עם הגריל שלך. כל השנה הוא שותק ומפיק בשר איכותי ובכדי שימשיך לעשות זאת לעוד שנים רבות הוא צריך תחזוקה נכונה, ארגנו לך מדריך יעיל ומהיר לניקיון המכשיר האהוב עליך.

שלב ראשון, ניקוי הרשת

כל גרילמן יודע שהדבר הכי חשוב לנקות בגריל זו הרשת. כמה דרכים לנקות את רשת הגריל ביעילות:

1. הדרך השגרתית – הדלק את הגריל לעצמה גבוהה כאשר המכסה סגור, הטמפרטורה הגבוהה מנקה ומחטאת את משטח הצלייה, לאחר 3 דקות; סגור את הלהבות. כשהמשטח חם השתמש במברשת לפינוי שאריות השומן והבשר שנשארו מהשימוש הקודם.

מברשת ניקוי

2. הגרסה למתקדמים – הכן מראש שפריצר עם מים, הדלק את כל מבערי הגריל על עצמה נמוכה, השפרץ קלות על רשת הגריל ומיד השתמש במברשת הניקוי בכדי להוריד את השומנים. השילוב של
מים אש ומעבר ישיר יצור אפקט קיטור אשר יעזור לך לנקות את הגריל ביסודיות ובקלות.

● הגרסה לעצלנים: מברשת ניקוי גריל דדי תעשה את הפעולה עבורכם בקלות ותחסוך את השימוש בשפריצר. אחרי שניקית את הרשת בהצלחה ושמנת אותה קלות בסוף בכדי שתבריק ולא תחליד הגיע הזמן לצלול
פנימה, הזז את רשתות הגריל למקום בטוח הכן סמרטוט וקערה עם קצת מים וסבון.

מברשת ניקוי גריל דדי

 

שלב שני, ניקוי מגש איסוף השומנים

מגש השומנים אוגר את כל השומן של הבשר ומומלץ לנקות אותו לאחר כל שימוש או שניים אך מכיוון שרובנו חוטאים… יש את פסח.
שלפו את מגש השומנים ורוקנו את תחולתו לאדמה בחצר או שקית אותה תוכלו לקשור ולזרוק בכדי לא לגרום לסתימות בכיור, טבלו את הסמרטוט במי הקערה ונקו היטב את התבנית. לאחר ייבושה, חתכו נייר אלומיניום ועטפו את התיבה. בצורה זו תיחסך מכם עבודת הניקיון בפעם הבאה.

שלב שלישי, תיבת הגריל

תיבת הגריל הינו מקום אשר יכול להתמלא בחתיכות שומן רבות מהבשר שנפל מן הרשת, (תלוי בגריל). נתחיל ממגני המבער הידועים גם כ משלושים ומכסי להבה. כשהגריל קר נוציא אותם ונעבור על כל אחד מהם קלות בעזרת סמרטוט לח בכדי להוריד חתיכות שומן.
* אין צורך להבריק את מגני המבער יש יותר סיכוי שתפגעו בציפוי המגן שלהם בעזרת חומרי ניקוי וסקוצ'ים. לאחר ייבוש מגני המבער תבלו את הסמרטוט התשוש, סחטו אותו, ועברו בעדינות על דפנות התיבה בכדי להוריד חתיכות שומן גדולות שהצטברו במשך הזמן.

שלב רביעי, שלום בית

החזירו את חלקי הגריל למקום סגרו את הגריל, הצטיידו בסמרטוט ומים וסבון חדשים (או חומרי ניקוי לנירוסטה – תלוי בגריל), הרטיבו קלות את הסמרטוט בכדי שיהיה לח, ועברו על חלקי הגריל החיצוניים: המכסה, ידית, מדפים ודלתות הגריל.

שלב חמישי, ייבוש ובישול מחדש

הדליקו את הגריל לכמה דקות בכדי לוודא את התייבשות כל החלקים ודאגו "ללכלכו" מחדש בבשר טרי. זה הזמן לאסוף את המשפחה להפסקת אוכל.

חג שמח

 

כתוב חוות דעת

Be the first to review “איך לנקות גריל גז לפסח?”בא לכם לפנק? עשרת המתנות המומלצות באתרהגרילים המומלצים באתרהאביזרים המומלצים באתר